تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مصرف بنزین رکورد زد / توزیع کارت سوخت غیرمجاز در جایگاه‌ها چقدر صحت دارد؟

مصرف بنزین رکورد زد /  توزیع کارت سوخت غیرمجاز در جایگاه‌ها چقدر صحت دارد؟

مصرف بنزین در هفته گذشته رکودزنی کرد. متوسط مصرف روزانه بنزین در شش ماه اول سال حدود ۸۵ میلیون لیتر بود. این رقم در تعطیلات هفته گذشته، به ۹۰ میلیون لیتر در روز رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصرف بنزین در هفته گذشته رکودزنی کرد. متوسط مصرف بنزین در شش ماه اول سال حدود ۸۵ میلیون لیتر بود. این رقم در تعطیلات هفته گذشته، به ۹۰ میلیون لیتر در روز رسید.

همایون صالحی، رییس کانون انجمن جایگاه داران سوخت در همین مورد به تجارت‌نیوز می‌گوید: با تغییر و اعلام محدودیت‌های کرونایی، میزان مصرف بنزین دچار افت‌‌وخیز می‌شود.

البته ایرنا مدعی شده که مصرف بنزین در مدت مشابه سال پیش، حدود ۷۴.۵ میلیون لیتر بوده است و حالا مصرف بنزین، رشدی ۱۴ درصدی داشته است.

صالحی بیان می‌کند: متوسط مصرف بنزین تغییری نکرده است. در همین ایام تعطیل مصرف بنزین به روزانه ۹۵ میلیون لیتر هم رسیده اما متوسط مصرف بنزین ما همان ۸۵ میلیون لیتر است.

البته این بالاترین رقم مصرف بنزین در کشور نیست. تیرماه امسال و در تعطیلات شش روزه کرونایی، میانگین تقاضای بنزین به بیش از ۱۰۷ میلیون لیتر در روز هم رسید.

مردم از کارت سوخت‌های غیرمجاز استفاده کردند؟

اما آیا خانواده‌ها توانستند این میزان بنزین را از کارت سوخت برداشت کنند؟

همایون صالحی اظهار می‌کند: شرکت پخش، توزیع کارت در جایگاه را خلاف می‌داند و جایگاه‌داران هم چنین نمی‌کنند.

رییس کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت تصریح می‌کند: شرکت پخش، کارت آزاد در اختیار ما قرار داده که از همان استفاده می‌کنیم اما استفاده از کارت سوخت شهروندان در جایگاه‌ها ممنوع است.

او در آخر یادآوری می‌کند: برخی خانواده‌ها کارت سوخت خود را به افراد دیگری می‌دهند اما جایگاه‌داران چنین نمی‌کنند.

برای مطالعه بیشتر، گزارش «رکورد مصرف بنزین شکسته شد» را هم بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند